Unikátní řešení

Již od roku 2017, tedy od počátku projektu InvestičníByty.com, jsme se zamýšleli nad možnostmi, jak zpřístupnit investice do nemovitostí každému. Chtěli jsme otevřít svět investic lidem, jejichž bankovní účty nesrší miliony.

Přicházeli jsme s různými scénáři, které nám ale vždy právníci vymluvili, jelikož tyto možnosti nikdy nesplňovaly naši základní vizi: Investoři musí mít stejné výhody a stejná práva, jako by vlastnili celou nemovitost.

Vždy jsme narazili na překážku, která by investora mohla v průběhu investování dostat do nevýhodné pozice, ať už vůči nám nebo vůči ostatním držitelům podílů. 

Na konci roku 2021 jsme objevili raketově rostoucí trh s NFT uměním, a dokonce i prodej realit ve virtuálních světech, tzv. metaverse. Více o nich zde.

Prozkoumali jsme technologii, která umožňuje propojení hmotného majetku, tedy skutečných realit, s virtuálním světem pomocí tzv. blockchainu. Hned jsme věděli, že tohle je budoucnost. Blockchain je ideálně zajištěný, fungující a hlavně bezpečný systém. Umožňuje rozdělit jakoukoliv nemovitost na předem určený počet částí, na tzv. tokeny. Ty následně rozprodat tak, aby investor měl stejná práva k ziskům a zajištění vlastnictví, jako by vlastnil nemovitost celou.

Právně se nám celý proces podařilo zabezpečit zástavní smlouvou, která je na nemovitost zapsána v českém katastru nemovitostí. Tato zástava zabraňuje tomu, aby bylo s nemovitostí nakládáno v rozporu se zájmy investorů stejně účinně, jako mají banky chráněny své hypotéky. Jednoduše není možné nemovitost prodat, aniž by byli přednostně vyplaceni vlastníci tokenů.

Více než rok trvalo ověřování tohoto byznys modelu, přípravy, testování a komunikace s našimi investory, kteří nám dávali v průběhu příprav zpětnou vazbu. Tato fáze je úspěšně za námi a my vám tak můžeme s hrdostí představit projekt s názvem SubInvest!

O společnosti

Společnost SubInvest se zabývá kompletní správou investičních nemovitostí. Kupujeme, rekonstruujeme, pronajímáme a spravujeme investiční nemovitosti, zejména v Karlovarském a Ústeckém kraji.

Náš tým se správě nemovitostí věnuje již 5 let. V roce 2019 jsme zpřístupnili možnost investovat do nemovitostí i vnějším investorům, vznikla tak obchodní firma SubInvest, s. r. o.

Dnes spolupracujeme již s 30 investory, naše portfolio obsahuje přes 80 bytů ve správě s hodnotou více než sto padesát milionů korun.

Nabídku našich investičních bytů můžete nalézt na webu www.investicnibyty.com, na kterém od roku 2020 poskytujeme investorům garantované výnosy z pronájmu.

Zakladatel studentských seznamovacích kurzů pro VŠE, UK, UJEP a Univerzitu Pardubice, které dodnes pomáhá organizovat. Jeden ze zakladatelů softwarové společnosti City Street Games.

V naší společnosti se věnuje vztahům s investory a pomáhá investorům vybrat si tu nejvhodnější nemovitost. Realitami se zabývá od roku 2015 a má za sebou již přes 20 úspěšných akvizic.

Vystudoval management na VŠE, následně se věnoval digitálnímu marketingu a managementu ve společnosti Philip Morris, kde se podílel na startu a úspěchu zařízení IQOS.

Realitami se zabývá již 8 let a momentálně spravuje přes 50 nemovitostí po celé České republice. Ve společnosti SubInvest se věnuje zejména správě nemovitostí a vyhledávání vhodných příležitostí k akvizici.

O projektu

01

O co jde?

Vítejte ve světě tokenůblockchainu. Investujte s námi do nemovitostí pomocí nejnovější krypto technologie. Naše kryptoaktiva jsou krytá konkrétními nemovitostmi v České republice. S námi můžete diverzifikovat vaše investice jednoduše, rychle a hlavně bezpečně.

Své tokeny můžete kdykoliv zpeněžit díky jejich umístění na blockchainu. Vaše investice do realit se tak stává velmi likvidní. Blockchain umožňuje rychlou směnu při zajištění maximální míry bezpečnosti.

Naše nemovitosti spravujeme a pronajímáme. Provozujeme služby sdíleného ubytování. Držitelé tokenů se nemusí o nic starat.

02

Jak na to?

Investovat můžete již od 10 000 Kč, a to prostřednictvím platby kartou, převodem na bankovní účet nebo pomocí vaší kryptopeněženky.

03

Výhody investice

Investování do nemovitostí prostřednictvím tokenů je jednoduché, rychlé a bezpečné. Nemusíte řešit vklad smluv na katastr, právníky ani provizi realitní kanceláři.

Rychlost - od registrace po nákup tokenu nemusí uplynout více než 24 hodin. Podobně rychlý je i prodej.

Nižší vstupní náklady - nejlevnější nemovitosti v České republice se prodávají nejméně za několik stovek tisíc, s naší tokenizovanou platformou můžete investovat pouze zlomek této částky, a přesto získat stejný procentuální výnos.

Říkají o nás

Již delší dobu jsem sledoval prudký růst cen nemovitostí po celé republice, nevěděl jsem však, kde se investice vyplatí nejvíce a na co si dát pozor při nákupu konkrétního bytu. Využil jsem proto možnosti investovat do investičního bytu s garantovaným výnosem. Nyní se mi z původní investice vrátilo již 5 % v podobě výnosu z pronájmu. Nemovitosti, které mi společnost vybrala, se zhodnotily za 12 měsíců o 35 %.

Lukáš Č.

Chtěl jsem investovat do levného bytu ale nechtěl jsem se starat o správu a výběr nájemníka či běžné opravy. Byt od společnosti SubInvest mám již přes dva roky a mimo počátečních papírovaček spojených se smlouvami, jsem nemusel řešit vůbec nic. Doporučuji.

Michal L.

Díky společnosti SubInvest se nám podařilo využít období, kdy byly hypoteční úroky pod hranicí 2 %. Investovali jsme do menšího bytu, který byl již v době prodeje obsazen nájemnicí.  Využili jsme též možnosti rekonstrukce bytového jádra, což nám nemovitost zhodnotilo, i když prodávat jí neplánujeme.

Jan N. & Klára J.

Jako manažerka v nadnárodní korporaci se zabývám složitými finančními operacemi. Neměla jsem tedy zájem plnit si volný čas studováním různých možností investic do nemovitostí. Obrátila jsem se tedy na společnost SubInvest, kde mi velice odborně a profesionálně podali všechny možnosti a já se mohla jednoduše rozhodnout. Hodnota nemovitostí, do kterých jsem investovala se zvýšila za poslední 2 roky o 25 % a mně přitom celou dobu chodí renta okolo 10 000 Kč měsíčně.

Aneta S.